Super User

Super User

Çok değerli hemşehrilerimiz, değerli Dikyamaç Köyünü sevenler,

Merhum Mak. Müh. Naim ÖZKAZANÇ’ın liderliği, Köy Muhtarlığımızın desteği ve Prof. Dr. Maksut COŞKUN’un katkılarıyla Arhavi Dikyamaç Köyü (Kamparna) Yaşam Tarzı Müzesi 2012 yılında Artvin’ in ilk modern müzesi olarak köyümüzde açılmıştır.

Dikyamaç köyü yaşam tarzı Müzesinde Prof. Dr. Maksut Coşkun’un zengin koleksiyonu sergilenmeye başlandı. Yeni müze dolapları ile koleksiyonun açılışı 31 Ekim 2023 tarih saat 14.00 da yapıldı.

Dikyamaç köyümüz ve Dikyamaç Köyü (Kamparna) Yaşam Tarzı Müzemiz, Halk TV kanlında yayınlanan “Seda ile geziyoruz” adlı programa konu oldu.

Cumartesi, 30 Kasım 2019 13:02

MÜZEMİZ ÇENGEL BULMACA DA

Müzemiz çengel bulmaca da.

Soru: Artvinde bir müze, cevap: Yaşamtarzı.

 

3. Dikyamaç Köyü Kültür, Sanat ve Yaşam Tarzı Festivali 13 Ağustos 2019 (Kurban Bayramı 3. Günü) Salı günü Dikyamaç Köyü Köy meydanında saat 10.00-18.00 saatleri arasında başarılı bir şekilde yapılmıştır.

Köy Muhtarlığımız ile Derneğimizin birlikte düzenlediği 3. Dikyamaç Köyü Kültür, Sanat ve Yaşam Tarzı Festivali 13 Ağustos 2019 tarihinde Dikyamaç Köyünde yapılacaktır.

23 haziran 1938 tarihinde yayınlanan Çoruh Dergisinin Cilt 1 Sayı 3 nüshasında Köyümüz muhtarı Mehmet Alişan’ın Artvin ilinde Örnek muhtar seçildiği haberi yer almaktadır. 

1.Dikyamaç Köyü Kültür, Sanat ve Yaşam Tarzı festivali ilçemiz Dikyamaç Köyünde geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

İlçemizin yetiştirdiği çok değerli iş adamlarından merhum Naim Özkazanç anısına düzenlenen ve Dikyamaç Köyü Yaşam Tarzı Müzesi’nin tanıtımını yapmak ve

Naim ÖZKAZANÇ öykü ve fıkra yarışması ödül töreni ve sergi açılışı 14.09.2016 günü saat 13.00 de Dikyamaç Köyünde yapıldı.

Page 1 of 3