Naim Özkazanç El Sanatları Yarışması Sonuçlandı

Haziran 06, 2017

İlçemizin yetiştirdiği çok değerli iş adamlarından merhum Naim Özkazanç anısına düzenlenen ve Dikyamaç Köyü Yaşam Tarzı Müzesi’nin tanıtımını yapmak ve

öğrencilerin müzeye olan ilgisini arttırmak amacıyla Prof. Dr. Maksut Coşkun önderliğinde düzenlenen “El Sanatları Yarışması” sonuçlandı.

Arhavi Kaymakamlığı, Arhavi Belediyesi, Arhavi Dikyamaç Köyü Muhtarlığı ve Dikyamaç Köyü Kalkındırma, Eğitim, Kültür, Turizm ve Müze Geliştirme Derneği tarafından koordine edilen  yarışmada dereceye girenler için düzenlenen program Arhavi Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı.

 

Yarışmaya katılan el sanatları ürünlerinin jüri tarafından tek tek incelendiği programda dereceye girenler belirlendi. Laz kültüründe yer alan ve yöre halkı tarafından değişik amaçlarla kullanılan alet ve eşyaların gün yüzüne çıkmasını sağlamak ve bu eserleri topluma kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışma için iki kategoride derecelendirme yapıldı. Sergilenen ürünler jüri üyeleri tarafından oldukça beğenildi. Yarışmanın ödül töreni 3 Eylül 2017 tarihinde Arhavi Dikyamaç Köyü (Kamparna) Yaşam Tarzı Müzesi’nde yapılacaktır.

 

Naim Özkazanç El Nakışları Ürünleri Yarışması Ödül Töreninde Dereceye Girenlerin İsim Listesi:

 

    Ayşe ATAY (1.250.00 TL Ödüllü)

    Naziye YILDIRIM (1.000.00 TL Ödüllü)

    Sevgi SÖNMEZ (750.00 TL Ödüllü)

 

Mansiyon: Emine ATASELİM (500.00 TL Ödüllü)

 

 

 

Naim Özkazanç Ahşap Ürünleri Yarışması Ödül Töreninde Dereceye Girenlerin İsim Listesi:

 

    Metin KURU (1.250.00 TL Ödüllü)

    Aydın Hızır ÖZKAL (1.000.00 TL Ödüllü)

    İsmail Hakkı BAŞKÖSE (750.00 TL Ödüllü)

 

Mansiyon: Fatma TOSUN       (500.00 TL Ödüllü)