Yaşam Tarzı Müzesi Ek Bina Açılışı Yapıldı

Ekim 05, 2014

Artvin’in ilk ve tek müzesi olan Dikyamaç Köyü (Kamparna) Yaşam Tarzı Müzesi ek binası açılışı yapıldı. İlçeye bağlı Dikyamaç Köyünde iş adamı Naim Özkazanç tarafından yaptırılan müzenin ek bina açılış törenine, Artvin Vali Vekili Hasan Ongu, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, siyasi parti temsilcileri, köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Kurban Bayramı programı ile birlikte açılan ek binanın açılışında konuşan Arhavi belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu; “Artvin’in ilk müzesinin burada açılması Arhavi halkı adına çok gurur verici. Bu müzede geleneksel yaşamdan günümüze kadar köy halkımızın günlük hayatlarındaki materyaller sergilenmekle, gelecek kuşaklara büyük kaynak ve örnek oluşturmaktadır. Bu konuda hassasiyet gösteren Dikyamaç Köyü halkına ve özellikle iş adamı Naim Özkazanç’a ve Prof.Dr. Maksut Coşkun'a teşekkür ediyorum. Daha önceden açılışı yapılan ve bugün burada ek binası açtığımız müzenin Artvin’e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Açılışta yapılan konuşmalarda il ve ilçe turizmine ivme kazandıracak olan bu müzenin ek binasının açılışına gelen herkese teşekkür edilerek, bu örneğin diğer iş adamları ve muhtarlara da örnek olması gerektiği belirtildi. Açılış töreninde Vali vekili Hasan Ongu başta olmak üzere Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Kaymakam Muhammet Önder, iş adamı Naim özkazanç, prof.dr. Maksut Coşkun, Köy Muhtarı İdris Numanoğlu'da konuşmalar yaparak günün anlamına uygun konuşmalar yaptılar.